Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysta gala finałowa konkursu "Śnieżny Dekalog"

Data publikacji 15.04.2024

W dniu 15 kwietnia br. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana 14 odbyła się gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu plastyczno-filmowego dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny Dekalog”. Konkurs, którego partnerami byli: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, a także Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Gala była świetną okazją do podsumowania zadań służby prewencyjnej w sezonie zimowym oraz przedstawienia działań profilaktycznych Policji w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Siódma edycja akcji, której celem było promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich, realizowana była na terenie całego kraju od grudnia 2023 r. do marca 2024 r., ze szczególnym nasileniem w rejonach zorganizowanych terenów narciarskich, na których policjanci pełnią służbę.
 
Integralną częścią akcji był ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16. lat, było zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można było przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowe spoty filmowe.

W dniu 26 marca 2024 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy, na który do Komendy Głównej Policji wpłynęło 825 prac plastycznych oraz 46 spotów filmowych. Jury składające się z przedstawicieli Organizatora oraz Partnerów konkursu wyłoniło spośród przysłanych prac: 2. laureatów prac plastycznych, oraz 5. laureatów spotów filmowych, ponadto przyznało 6 wyróżnień w obydwu kategoriach oraz 4 wyróżnienia dodatkowe. Łącznie w konkursie wyróżniono 17 osób.

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: Komendant Główny Policji, Fundacja PZU oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Nagrody w imieniu Komendanta Głównego Policji wręczył insp. Robert Kumor Dyrektor Biura Prewencji KGP,  Pani Magdalena Pachulska z Fundacji PZU oraz Pan Maciej Kwiatkowski  ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, którzy zabrali również głos i serdecznie gratulowali laureatom kreatywności artystycznej i dużej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa podczas zimowej rekreacji.

Na gali obecni byli również uczniowie klasy mundurowej wraz z opiekunami z Zespołu Szkół im. Adam Mickiewicza w Mrozach.

Uroczystość uświetniły: pokaz multimedialny nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych, pokaz chwytów karabinkiem MSBS wykonany przez policjantów z Kompanii Reprezentacyjnej Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz wspólna sesja zdjęciowa. Dodatkową atrakcją była także lekcja profilaktyczna z warsztatami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, którą przygotowali i przeprowadzili pracownicy Wydziału Ochrony Pracy Komendy Głównej Policji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu „Śnieżny Dekalog”, dziękujemy uczestnikom za nadesłane prace i zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych ogłaszanych konkursach.

Biuro Prewencji KGP

Powrót na górę strony