Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z odznaką "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Data publikacji 16.04.2024

Minister Zdrowia wyróżnił policjanta służącego w pyskowickim komisariacie odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu". To wyjątkowe odznaczenie przyznawane jest osobom, które oddały co najmniej 20 litrów tego życiodajnego płynu. Aspirant sztabowy Łukasz Kaczyński oddał ponad 20 litrów krwi, ratując życie i zdrowie innych. Honorowym dawcą jest od 19 lat.

Nasz kolega Łukasz Kaczyński jest krwiodawcą od 2005 roku. Jego bezinteresowna pomoc, wyrażająca się w ponad 20 litrach oddanej krwi, zasługuje na szacunek.
Dzielnicowy z rejonu gminy Wielowieś, służy w garnizonie gliwickim od 18 lat.

To nie pierwszy raz, kiedy policjant naszego garnizonu zostaje wyróżniony za swój wkład w krwiodawstwo, choć mundurowi sami zwykle nie nagłaśniają swoich zasług.
Informacja o odznaczeniu przez Ministra Zdrowia odznaką "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu", dotarła do kierownictwa komendy dzięki kolegom aspiranta.

Nasi policjanci oddają krew wszystkim potrzebującym. Ich celem jest zapewnienie, by ten najcenniejszy dar był dostępny wszędzie tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia najbardziej go potrzebują.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Na zdjęciu książeczka i odznaczenie krzyż - zasłużony dla zdrowia narodu
  • Na zdjęciu Łukasz Kaczyński stojący na tle planszy honorowy dawca krwi
Powrót na górę strony