Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z OPP w Szczecinie czujni poza służbą

Data publikacji 16.04.2024

Podczas gdy większość z nas cieszy się chwilą wolnego, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie pozostają czujni i gotowi do działania nawet poza godzinami służby. Dzięki ich szybkiemu i profesjonalnemu działaniu kolejni nietrzeźwi kierujący zostali wyeliminowani z dróg.

St. post. Dawid Hołubowski  podczas swojego odpoczynku w miejscowości Kostrzyn nad Odrą, szybko zareagował na potencjalnie niebezpieczną sytuację na drodze. Zauważył na skrzyżowaniu mężczyznę poruszającego się rowerem w sposób wskazujący, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.  Podbiegł do rowerzysty, od którego wyczuł intensywną woń alkoholu. Bez wahania uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol policji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, które potwierdziło podejrzenia – rowerzysta miał ponad dwa promile alkoholu!

Z kolei mł. asp. Wojtek Borecki w godzinach wieczornych, w Szczecinie zauważył uszkodzony pojazd Toyota Corolla (taksówka). Przy samochodzie znajdowała się zdenerwowana kobieta, zachowująca się w niepokojący sposób. Policjant skontaktował się telefonicznie z dyżurnym jednostki, pytając, czy nie miało miejsca jakieś zdarzenie z udziałem wspomnianego pojazdu. Okazało się, że opisywany przez policjanta pojazd faktycznie uczestniczył w zdarzeniu drogowym i oddalił się z miejsca. Nie zwlekając ani chwili mł. asp. Borecki pozostał na miejscu do czasu przybycia patrolu policji, aby zapobiec ewentualnej dalszej próbie ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, iż kierująca toyotą w organizmie miała blisko 2,4 promila alkoholu.

Profesjonalizm i gotowość do działania przyczyniły się do szybkiego zatrzymania sprawcy i wyjaśnienia całej sytuacji w czasie wolnym od służby.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony