Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 36-latek powiązany z przestępczością narkotykową zaatakował policjantów mieczem

Data publikacji 17.04.2024

36-latek był powiązany z przestępczością narkotykową i licznymi kradzieżami. W momencie zatrzymania miał przy sobie ponad 100 gramów narkotyków. Podczas interwencji stał się agresywny i wyciągnął spod bluzy miecz z blisko 80-centymetrowym ostrzem. Zaczął policjantom grozić . Na nic to się jednak nie zdało, a mężczyzna w akcie desperacji podjął jeszcze próbę ucieczki wskakując do rzeki. Kryminalni wyciągnęli go i zatrzymali. 36-latek usłyszał 3 zarzuty. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Namysłowscy kryminalni ustalili, że w sobotni wieczór, 13 kwietnia 2024 r. na terenie miasta ma przebywać mężczyzna ze znaczna ilością narkotyków. Kiedy mężczyzna zobaczył zbliżających się do niego policjantów, wyciągnął schowany pod bluzą miecz z blisko 80 centymetrowym ostrzem i zaczął grozić policjantom, że ich zabije. Śledczy wezwali mężczyznę do odłożenia miecza i wykonywania ich poleceń lecz ten nie reagował i tylko potęgował swoją agresję.

Po chwili 36-latek widząc, że nie uniknie odpowiedzialności, podjął jeszcze próbę ucieczki w kierunku pobliskiej rzeki. Mężczyzna w akcie desperacji wskoczył do wody, jednak i tym nie zniechęcił policjantów. Kryminalni wyciągnęli go i zatrzymali. Policjanci znaleźli przy nim ponad 110 gramów narkotyków.

36-letni mieszkaniec Namysłowa usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych, a takżę kierowania gróźb pozbawiania życia wobec policjantów oraz licznych kradzieży sklepowych na terenie naszego powiatu. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, w oczekiwaniu na rozprawę sądową.

(KWP w Opolu / sc)

  • na zdjęciu zabezpieczony miecz i pałka
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • na zdjęciu zabezpieczone porcje narkotyków
  • na zdjęciu zabezpieczona porcja narkotyków
Powrót na górę strony