Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 18.04.2024

Dolnośląski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym. Jak ustalono, 55-latek celem uniknięcia zatrzymania od pewnego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzielnicowy gminy Bardo swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się również poza służbą. Jak tylko zobaczył mężczyznę wysiadającego z pojazdu od razu go rozpoznał. Mimo, że był jeszcze przed służbą w swoim wolnym, prywatnym czasie, zareagował i zatrzymał 55-latka. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusza, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego spędzi w zakładzie karnym najbliższych kilka miesięcy.

W minioną środę, 17 kwietnia br., około godziny 12.00, dzielnicowy z gminy Bardo jadąc ulicami miasta zauważył jak znany mu mężczyzna wysiada z pojazdu i podąża w stronę pobliskiego sklepu. Doświadczony dzielnicowy niemalże od razu rozpoznał mężczyznę jako poszukiwanego listem gończym, który od pewnego czasu ukrywa się przed organami ścigania, zapewne w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej za czyn, którego się dopuścił. Mimo, że funkcjonariusz w tym czasie nie był w służbie, zareagował. Zadzwonił do dyżurnego stanowiska kierowania i poinformował o swoich przypuszczeniach. Na tej podstawie dyżurny zadysponował we wskazane miejsce najbliższy patrol celem przeprowadzenia stosownych czynności służbowych.

W analogicznym czasie dzielnicowy podszedł do 55-latka, okazał legitymację służbową i poinformował mężczyznę o zatrzymaniu. Oczywiście zaskoczony szybką reakcją mężczyzna początkowo zaprzeczył aby był poszukiwany. Jednak widząc zdecydowaną reakcję policjanta przyznał się, że od kilu miesięcy przebywał poza granicami kraju. Tym samym mężczyzna naiwnie sądził, że kiedy wróci na teren kraju, nie zwróci na siebie uwagi organów ścigania. 

Wzorowa postawa, zdecydowane działanie oraz bardzo dobre rozpoznanie dzielnicowego sprawiło, że poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za swój czyn. Takie zachowanie pokazuje również, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Opisana sytuacja to jedno z wielu zatrzymań i działań w czasie wolnym, które są udziałem dolnośląskich policjantów. Zarówno funkcjonariusze pracujący w służbach prewencyjnych, jak i kryminalnych już nieraz udowodnili, że dbanie o porządek publiczny oraz bezpieczeństwo mieszkańców, jest dla nich najważniejsze. Wielokrotnie po godzinach pracy zatrzymywali osoby poszukiwane, nietrzeźwych kierujących, czy sprawców kradzieży.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony