Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierownik dzielnicowych z komisariatu na wrocławskiej Starówce reanimował mężczyznę, który tracąc przytomność uderzył samochodem w budynek

Data publikacji 18.04.2024

We Wrocławiu przy ul. Braniborskiej jakiś czas temu doszło do poważnego wypadku w ruchu drogowym. Samochód osobowy rozbił się o ścianę domu handlowego. Na miejscu zdarzenia zupełnie przypadkowo pojawił się policjant z komisariatu na Starym Mieście. Asp. szt. Marek Walczyński, widząc co się stało natychmiast przystąpił do działania, zabezpieczając kręgosłup wyciągnął poszkodowanego wspólnie z inną osobą z auta i rozpoczął akcję reanimacyjną. Mężczyzna po odzyskaniu czynności życiowych został przewieziony do szpitala. Przyczyny wypadku są wyjaśniane, ale najprawdopodobniej doszło do nagłej utraty przytomności kierującego mężczyzny w wyniku zawału serca.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w samym centrum Wrocławia w ubiegłym miesiącu. Samochód osobowy marki Audi rozbił się na ścianie budynku przy ul. Braniborskiej. Pojazd wypadł z jezdni na chodnik, po czym uderzył w barierki, a potem rozbił się o ścianę domu handlowego. W środku znajdował się nieprzytomny mężczyzna bez funkcji życiowych. Do działania niezwłocznie przystąpił policjant z komisariatu na Starym Mieście, który akurat tamtędy przejeżdżał. Funkcjonariusz zabezpieczył kręgosłup poszkodowanego i wyciągnął go wspólnie z innym świadkiem z samochodu, po czym rozpoczął reanimację.

Aspirant sztabowy Marek Walczyński, który posiada kwalifikacje ratownika medycznego zadbał przede wszystkim o prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a także wezwał na miejsce służby ratunkowe. Zaraz po tym przystąpił do akcji reanimacyjnej 56-letniego kierowcy, która okazała się niezbędna w tamtej sytuacji. Dalsze czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzili przybyli na miejsce strażacy oraz ratownicy medyczni.

Dzięki zdecydowanemu i profesjonalnemu działaniu policjanta mężczyzna przeżył.

Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy świadkami wypadku, to należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, udzielić pomocy poszkodowanym i powiadomić odpowiednie służby.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film Nagranie z monitoringu

Pobierz plik Nagranie z monitoringu (format mp4 - rozmiar 33.69 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony