Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyziębiony spał przed altaną. Bezdomnemu pomógł dzielnicowy wspólnie z pracownikiem socjalnym

Data publikacji 19.04.2024

Lubartowscy policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi cyklicznie sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Właśnie wczoraj w wyniku takiej interwencji pomoc uzyskał bezdomny mężczyzna, który przed jedną z altan spał przykryty kocem. Ponieważ jego stan wskazywał na znaczne wyziębienie organizmu, została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy przewieźli mężczyznę do szpitala. Pamiętajmy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby. Czasem wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie.

Zmienne warunki atmosferyczne, a w szczególności niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, które z różnych przyczyn straciły dach nad głową, dzielnicowy z terenu Lubartowa oraz pracownik socjalny prowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Właśnie podczas jednej z takich kontroli, funkcjonariusze na terenie ogródków działkowych ujawnili osobę bezdomną. Mężczyzna znajdował się przed jedną z altan, gdzie spał przykryty kocem. Jego stan wskazywał na znaczne wyziębienie organizmu, została więc wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy przewieźli mężczyznę do szpitala w celu udzielania mu pomocy medycznej.

Gdy 46-latek wyjdzie ze szpitala zostanie mu udzielona pomoc przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ta interwencja jest jedną z wielu, gdzie dzięki wspólnym i skoordynowanym działaniom różnych służb, osobom potrzebującym udzielana jest profesjonalna pomoc.

Pamiętajmy, jeżeli widzimy gdzieś osobę bezdomną, lub mamy wiedzę, że taka osoba potrzebuje pomocy, zgłośmy to odpowiednim służbom.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony