Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za przestępstwo seksualne zatrzymany przez kryminalnego w czasie wolnym od służby

Data publikacji 22.04.2024

Policjantem jest się całą dobę, przez 7 dni w tygodniu, co po raz kolejny udowodnił funkcjonariusz z opolskiego garnizonu. Funkcjonariusz ze Zdzieszowic w czasie wolnym od służby zauważył idącego ulicą mężczyznę, który według posiadanych informacji miał być poszukiwany. Kryminalny powiadomił o tym dyżurnego krapkowickiej jednostki, a sam obezwładnił i zatrzymał mężczyznę. Okazało się, że zatrzymany 63-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bo ciążył na nim wyrok za przestępstwo na tle seksualnym.

Funkcjonariusz wydziału kryminalnego będąc w czasie wolnym zauważył na jednej z ulic Zdzieszowic mężczyznę, który według posiadanych przez niego informacji miał być poszukiwany. Kryminalny natychmiast powiadomił dyżurnego krapkowickiej jednostki, a sam obezwładnił i zatrzymał mężczyznę. Już po chwili na miejscu zjawił się patrol, który udzielił wsparcia swojemu koledze.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że przypuszczenia kryminalnego ze Zdzieszowic były słuszne. Jak ustalili policjanci 63-latek od kilku tygodni ukrywał się przed organami ścigania. Powodem był wyrok, który na nim ciążył, a mianowicie kara pozbawienia wolności za przestępstwo na tle seksualnym.

Kryminalny ze Zdzieszowic udowodnił, że policjantem jest się całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dzięki jego czujności poszukiwany mężczyzna trafił już za więzienne kraty. To kolejny przypadek w ciągu ostatnich dni, w którym nasi funkcjonariusze reagują będąc w czasie wolnym od służby. Ostatnio dzielnicowa krapkowickiej komendy po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego, który uciekł z miejsca zdarzenia.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony