Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał prawie 14 kilogramów narkotyków - zatrzymali go kryminalni

Data publikacji 23.04.2024

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 42-latka, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W wyniku przeszukania strychu w domu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli tam prawie 14 kilogramów różnych narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości zabronionych substancji, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. Został tymczasowo aresztowany. Od początku roku policjanci w powiecie wejherowskim zabezpieczyli blisko 60 kilogramów różnych narkotyków.

W ostatnim czasie policjanci z Wejherowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas swojej służby ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu wejherowskiego może posiadać dużą ilość narkotyków i zatrzymali 42-letniego mężczyznę. W domu zatrzymanego na strychu znaleziono liczne substancje odurzające, które ukryte były w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Ponadto było tam wszystko przygotowane do ważenia i dystrybucji narkotyków. Łącznie tam kryminalni zabezpieczyli prawie 14 kilogramów amfetaminy, kokainy, marihuany, mefedronu.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań wejherowskiej komendy, a narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.

42-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Wejherowscy kryminalni tylko od początku roku zabezpieczyli już blisko 60 kilogramów różnych narkotyków. Wiedząc, jakim są zagrożeniem nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie tej przestępczej działalności. Każda informacja jest weryfikowana, tak aby skutecznie dotrzeć do miejsca ich ukrycia, a posiadacze nie byli bezkarni.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, dopalaczami, aby wiedziały, że są to substancje, których zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wiemy, jak organizm – zwłaszcza młodych ludzi, zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takich substancji chemicznych. Jeżeli ktokolwiek podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc medyczną oraz o sytuacji powiadomić Policję.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

 

Powrót na górę strony