Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowi złodzieje w rękach policjantów

Data publikacji 23.04.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu w jednej z podpoznańskich miejscowości. Mundurowi w wyniku swojej pracy odzyskali skradzione auto. Złodzieje usłyszeli zarzuty. Dwóch z nich odpowie w warunkach recydywy. O ich losie zdecyduje sąd.

22 marca br. policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu osobowego marki Peugeot 307 o wartości kilku tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło we wsi Szczytniki w gminie Kórnik. Złodzieje krótko jednak cieszyli się swoim łupem. Amatorzy cudzego mienia kradzieży dopuścili się zaledwie dzień wcześniej.

Jak ustalili śledczy, sprawcy przyjechali na miejsce popołudniową porą samochodem dostawczym marki Mercedes. Trzech złodziei wprowadziło znajdującego się przed posesją - Peugeot ‘a na lawetę i pospiesznie odjechali. Kiedy niczego nieświadomy właściciel samochodu zorientował się, że ukradli mu auto – natychmiast powiadomił policję.

Kryminalni na podstawie zebranego materiału dowodowego, analizy nagrań z kamer monitoringu oraz informacji czujnej mieszkanki Szczytnik zlokalizowali rzeczony pojazd dostawczy, który brał udział w kradzieży. Policjanci zatrzymali lawetę na jednej z ulic wsi, a w niej trzech mężczyzn w wieku 36, 44 i 50 lat typowanych jako sprawców przestępstwa. Zostali zatrzymani.

Mundurowi nie spoczęli na laurach. Wnikliwa praca stróżów prawa doprowadziła ich do posesji jednego z zatrzymanych, na której  schowany za stodołą, stał skradziony pojazd. Część jego elementów została już rozebrana. Został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a następnie przekazany w ręce właściciela.

Przestępcze trio usłyszało zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. 36-letni mieszkaniec powiatu śremskiego oraz 44-letni poznaniak dodatkowo w warunkach recydywy. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywistów do 7,5 roku więzienia. O ich losie zdecyduje sąd.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony