Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 23.04.2024

Wieliccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

19 kwietnia, około godz. 5.00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu zabójstwa, do jakiego miało dojść na terenie jednego z hosteli. Funkcjonariusze udali się niezwłocznie na miejsce, gdzie zastali załogę karetki pogotowia, która zabierała 32-latkę do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z pokojów mężczyzna zaatakował 32-latkę i zranił ją nożem. W trakcie zdarzenia do pokoju przybiegła inna kobieta, która usłyszała krzyk 32-latki i zaalarmowała pensjonariuszy.

Dzięki pracy policyjnych techników i grupy dochodzeniowo-śledczej, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce potwierdzono, że ataku miał dopuścić się 28-letni mężczyzna z powiatu wielickiego.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony