Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości blisko 200 tysięcy złotych

Data publikacji 24.04.2024

Zgłoszenie świadka oraz błyskawiczna reakcja policjantów z Kluczborka, Wołczyna oraz Byczyny zaowocowały odzyskaniem wartej blisko 200 tys. złotych ładowarki teleskopowej. Droga maszyna miała zostać skradziona przez 25-latka. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany w niespełna dwie godziny od otrzymania zgłoszenia przez policjantów. Teraz za popełnione przestępstwo 25-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do kradzieży ładowarki teleskopowej doszło w minionym tygodniu, w jednym z gospodarstw rolnych w gminie Byczyna. O popełnieniu przestępstwa policję poinformował świadek. Z jego relacji wynikało, że młody mężczyzna najprawdopodobniej dostał się na teren gospodarstwa, a następnie uruchomił pojazd, którym wyjechał z posesji i oddalił się w nieznanym zgłaszającemu kierunku.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z kluczborskiej komendy natychmiast przystąpili do poszukiwań skradzionego sprzętu. W poszukiwania zaangażowani byli również funkcjonariusze z Posterunków Policji z Byczyny oraz Wołczyna. Zebrane na miejscu zdarzenia informacje pozwoliły już w niespełna dwie godziny zatrzymać 25-letniego mężczyznę, który skradzioną wcześniej ładowarką przejechał około 20 kilometrów.

Warta blisko 200.000 złotych ładowarka teleskopowa po wykonanych czynnościach służbowych została zwrócona właścicielowi. Zatrzymany 25-letni mieszkaniec gminy Byczyna trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży, do którego 25-latek się przyznał. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu kluczborskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Opolu / kc)

  • koparka
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • koparka i łyżka do koparki
Powrót na górę strony