Aktualności

Policjanci pomogli rannemu mężczyźnie

Data publikacji 24.04.2024

Gdy ranny mężczyzna przyszedł do komendy w Głubczycach, natychmiast otrzymał pomoc, a jego sytuacją zainteresowali się kryminalni. Okazało się, że został przez dwóch młodych mężczyzn pobity i okradziony. Policjanci już następnego dnia zatrzymali do tej sprawy 19 i 21-latka. W ich mieszkaniu zabezpieczyli skradzione przedmioty oraz pieniądze. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im teraz nawet do 15 lat więzienia.

Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach przyszedł ranny mężczyzna. Był pobity a z licznych ran leciała mu krew. Policjanci wybiegli do niego, aby mu pomóc. Natychmiast też wezwali ekipę pogotowia ratunkowego. W trakcie udzielania mu pomocy dowiedzieli się, że padł on ofiarą przestępstwa. Został na jednej z ulic Głubczyc zaatakowany i okradziony. Sprawą tą natychmiast zajęli się kryminalni.

Policjanci ustalili, że 42-latka na mieście zaczepili dwaj młodzi mężczyźni. Zażądali od niego wszystkich kosztowności. Nie zawahali się przed rękoczynami. Dotkliwie pobili mieszkańca Głubczyc. Ukradli mu telefon, pieniądze oraz modem internetowy, po czym uciekli. Kryminalni rozpytywali świadków oraz przejrzeli miejski monitoring. Dzięki temu  dysponowali rysopisem podejrzewanych.

Już następnego dnia policjanci wiedzieli o tej sprawie znacznie więcej. Wytypowali miejsce, gdzie podejrzewani o ten atak mogli przebywać. Gdy zapukali do drzwi mieszkania, dwaj mężczyźni byli zupełnie zaskoczeni. Kryminalni zatrzymali 19 i 21-latka. W ich mieszkaniu znaleźli rzeczy pochodzące z rozboju. Dzięki temu odzyskali skradzione przedmioty.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im teraz nawet do 15 lat więzienia.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony