Aktualności

Funkcjonariusze uratowali mieszkańców z płonącego domu

Data publikacji 24.04.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu dotarli jako pierwsi na miejsce pożaru w Starym Tomyślu. Ewakuowali 85-letnią kobietę, która miała problemy z poruszaniem oraz kobietę z trójką dzieci. Następnie ustalili i zatrzymali podpalacza.

21 kwietnia o godzinie 3:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym. Sierżant sztabowy Maciej Szułcik oraz posterunkowy Radosław Cieślak natychmiast pojechali na miejsce pożaru.

Gdy dotarli na miejsce stwierdzili, że budynek jest zadymiony. Podczas rozmowy z mieszkańcami ustalili, że wewnątrz znajduje się 85-letnia kobieta, która nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Bez wahania policjanci zdecydowali się na natychmiastową ewakuację mieszkańców. Zaczęli od starszej kobiety, równocześnie informowali pozostałych mieszkańców o konieczności opuszczenia budynku.

W trakcie ewakuacji na miejsce przybyły również zastępy straży pożarnej, które dołączyły do działań ratunkowych. Podczas akcji policjanci pobiegli na pierwsze piętro, gdzie w mieszkaniu znaleźli sześcioosobową rodzinę. Funkcjonariusze natychmiast poinformowali o zagrożeniu i przystąpili do ewakuacji matki z trójką dzieci w wieku 8 miesięcy, 7 lat i 13 lat. Reszta osób wyszła z mieszkania samodzielnie. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy służb udało się wszystkich bezpiecznie wyprowadzić.

Po zakończeniu akcji ratunkowej ci sami policjanci przystąpili do badania przyczyn pożaru. Funkcjonariusze szybko ustalili, że było to podpalenie, a odpowiedzialny jest za to 33-letni mężczyzna z gminy Nowy Tomyśl. Po krótkim czasie policjanci zatrzymali podejrzanego o podłożenie ognia w piwnicy budynku.

23 kwietnia Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na okres 3 miesięcy.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • dwaj policjanci z Nowego Tomyśla, którzy uratowali mieszkańców z płonącego domu stoją przy radiowozie policyjnym
  • wnętrze budynku, drzwi do mieszkania z widocznymi wokół śladami po pożarze
  • wnętrze piwnicy w budynku mieszkalnym
Powrót na górę strony