Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu

Data publikacji 25.04.2024

Funkcjonariusze kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zatrzymali 4 osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie powiatu średzkiego. Pod nieobecność mieszkańców złodzieje weszli do domu i przywłaszczyli sobie cenną biżuterię, pieniądze w walucie polskiej i obcej oraz złoto. Straty wyceniono na kwotę ponad 240 000 zł.

W listopadzie ubiegłego roku doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie powiatu średzkiego.

Mundurowi szybko przybyli na miejsce i wykonali wszelkie nizbędne czynności procesowe i pozaprocesowe. Złodzieje nie tylko przywłaszczyli sobie pieniądze, ale także cenną biżuterię i złoto za ponad 230 000 zł. Ponadto dokonali uszkodzeń w domu na ponad 10 000 zł.

W wyniku skrupulatnej pracy funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego udało się wytypować i ustalić sprawców kradzieży z włamaniem. 10 kwietnia br. średzcy mundurowi na terenie województwa dolnośląskiego, w powiecie jaworskim zatrzymali dwóch mężczyzn w wielu 26 i 28 lat. Ponadto jeden z nich posiadał w miejscu zamieszkania ponad 85 gramów środków odurzających i psychotropowych. W wyniku przeszukania kryminalnym udało się odzyskać część skradzionego mienia.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora i mieszkańcy powiatu jaworskiego zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Byli już notowani za podobne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem w warunkach "recydywy" grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie kryminalni zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn podejrzanych o współudział w kradzieży z włamaniem. Okazało się, że jeden jest mieszkańcem powiatu średzkiego, natomiast drugi powiatu jarocińskiego. Wobec oskarżonych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem opuszczania kraju.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast w warunkach "recydywy" kara może być znacznie wyższa, nawet do 15 lat pozbawiania wolności.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • dwaj umundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego, który na rękach trzymanych z tyłu ma założone kajdanki
  • klaser z banknotami i monetami kolekcjonerskimi
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony