Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe finały poszukiwań

Data publikacji 25.04.2024

Do tomaszowskiej policji w ciągu dwóch godzin, wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące zaginięć osób, których życiu i zdrowiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Szybka reakcja policjantów z Tomaszowa i Wolborza spowodowała szczęśliwe, odnalezienie mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Pierwsze ze zgłoszeń dotyczące zaginięcia 74-letniego mężczyzny wpłynęło do oficera dyżurnego tomaszowskiej Policji 22 kwietnia br. około godziny 18:50. Oficer natychmiast na miejsce, z którego oddalił się senior skierował mundurowych z Komisariatu Policji w Rokicinach. Funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna przebywający na terenie Łaznowskiej Woli, około godziny 17:40 wykorzystując fakt, iż brama na teren posesji była uchylona opuścił jej teren nikogo o tym nie informując. Jak ustalili policjanci, mężczyzna leczy się i przyjmuje na stałe leki, których odstawienie może zagrażać bezpośrednio jego zdrowiu, a nawet życiu. Policjanci ustalili rysopis zaginionego i natychmiast przystąpili do poszukiwań seniora. Ogłoszono alarm dla jednostki a o wsparcie w poszukiwaniach poproszono również policjantów z ościennych jednostek. Takie działanie okazało się słuszne, ponieważ około 20:20 mężczyzna został odnaleziony przez policjantów z Komisariatu Policji w Wolborzu na terenie powiatu piotrkowskiego. 74-latek oświadczył policjantom, że chciał jedynie pospacerować, ale się zgubił. Był w dobrym stanie psychofizycznym i został przekazany swoim opiekunom.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego tego samego dnia przed godziną 21:00. Z treści zgłoszenia wynikało, że 49-letni mieszkaniec jednej z placówek w Tomaszowie, około 19:00 opuścił ja nie informując nikogo gdzie zamierza się udać. Nie zabrał ze sobą telefonu komórkowego i nie nawiązał z nikim kontaktu. Z przekazanych policjantom informacji wynikało, iż mężczyzna nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji i brak stałej opieki może zagrażać jego zdrowiu i życiu. W tym przypadku komendant tomaszowskiej Policji, również podjął decyzję o mobilizacji policjantów ogłaszając alarm dla kilku wydziałów. Zaledwie kilka minut po 21:00 policjanci Wydziału Kryminalnego odnaleźli mężczyznę w rejonie ulicy Hallera, idącego w przeciwnym kierunku do miejsca, z którego wyszedł. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć gdzie i po co idzie. Został przebadany przez załogę kartki pogotowia, która zadecydował, iż może on powrócić na teren placówki, w której dotychczas przebywał.
 
Pamiętajmy!
Jeżeli zauważymy osobę, która sprawia wrażenie zagubionej i zdezorientowanej reagujmy i informujmy o tym odpowiednie służby. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony