Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie

Data publikacji 29.04.2024

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. W poszukiwaniach osób bardzo ważny jest czas i wszelkie wskazówki, które mogą pomóc w ich odnalezieniu. W wielu sytuacjach liczy się każda minuta. Jarosławscy policjanci pomogli 35-latce, która wyszła z domu, a z przekazanych informacji wynikało, że jej życie może być zagrożone. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę, zaopiekowali się nią i przekazali ratownikom medycznym.

Policjanci bardzo poważnie traktują każde zgłoszenie o osobach, którym może grozić niebezpieczeństwo. Hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i w każdej sytuacji.

W czwartek przed 20.00, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, że jego 35-letnie partnerka wyszła z mieszkania i prawdopodobnie chce targnąć się na swoje życie. Oficer dyżurny natychmiast poinformował o tym wszystkie podległe patrole.

Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisu kobiety rozpoczęli poszukiwania wiedząc, że w przypadku osób, których życie jest zagrożone, czas ma ogromne znaczenie.

Mundurowi sprawdzali okoliczne tereny oraz miejsca, w które mogła udać się kobieta. Jeszcze w trakcie przyjmowania zawiadomienia, funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego odnaleźli 35-latkę w pomieszczeniu gospodarczym bloku, w którym zamieszkiwała.

Policjanci zaopiekowali się kobietą i udzielili jej wsparcia, do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała mieszkankę Jarosławia do szpitala.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy – nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

plakat z numerami do instytucji pomocowych

(KWP  Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony