Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna poszukiwany 15 listami gończymi

Data publikacji 29.04.2024

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 39-latka poszukiwanego łącznie 15. listami gończymi. Mężczyzna od 10 lat na stałe mieszkał poza granicami kraju. Kilka dni temu przyjechał do Polski w odwiedziny do bliskiej osoby.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Gnieźnie prowadzili poszukiwania  39-latka, za którym sądy i prokuratury wydały łącznie 15 listów gończych. Mężczyzna był również poszukiwany na podstawie pięciu zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu, wydanych przez sądy i prokuratury w Gnieźnie, Gdańsku, Szubinie i Słupcy.

Poszukiwany 39-latek, do różnych spraw, miał na swoim koncie zasądzony tymczasowy areszt oraz wyroki łącznie kilku lat pozbawienia wolności za oszustwa, fałszerstwa dokumentów, przywłaszczenia mienia, krótkotrwałe użycie pojazdu, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Miesiąc temu sprawie poszukiwań mężczyzny postanowili przyjrzeć się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej, którzy nadzorują i wspierają wielkopolskie jednostki policji w działaniach poszukiwawczych.

Policjanci ustalili, że 39-latek od 10 lat na stałe mieszka na terenie Królestwa Niderlandów, gdzie prowadzi własną działalność gospodarczą. Rok temu, w związku z popełnieniem przestępstwa na terenie Niemiec mężczyzna został zatrzymany przez niemiecką policję.

Kryminalni ustalili również, że 39-latek utrzymuje kontakt z bliskimi w kraju. Byli pewni, że jego przyjazd do Polski to tylko kwestia czasu. Nie musieli długo czekać.

16 kwietnia w jednej z miejscowości na terenie powiatu szczecineckiego mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Poznaniu. Był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy jednak nie utrudniał prowadzonych czynności. Po zatrzymaniu został doprowadzony do Zakładu Karnego w Czarnem.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony