Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoscy wodniacy pomogli sternikowi żaglówki

Data publikacji 29.04.2024

Policyjni wodniacy pomogli sternikowi żaglówki uczestniczącej w regatach na Zalewie Koronowskim. Niewłaściwy manewr i do tego podmuch wiatru spowodowały, że łódź się wywróciła. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej, którzy pomogli mu ją postawić i bezpiecznie dopłynąć do brzegu.

W miniony weekend (27-28.04.2024) policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej wraz z załogą WOPR oraz OSP Gościeradz dbali o bezpieczeństwo podczas IV Regat o Puchar Bydgoskiego Klubu Żeglarskiego w klasie Finn w ramach Pucharu Polski. Zawody odbywały się na Zalewie Koronowskim.

Wczoraj (29.04.2024) około południa sternik jednej z łodzi wykonał niewłaściwy manewr, po czym nie zdążył zareagować i właściwie zbalansować łodzi, gdy pojawiły się silne podmuchy wiatru. Efektem tego było wywrócenie się jednostki pływającej. Policjanci, sierżant sztabowy Mateusz Maszudziński oraz starszy posterunkowy Jakub Milewski, natychmiast podpłynęli, podjęli załoganta i pomogli postawić łódź. Po zakończeniu działań mężczyzna mógł kontynuować żeglugę, by bezpiecznie dotrzeć do brzegu.

*

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol. Pamiętajmy też o mogącej się szybko zmienić pogodzie.

Policja przypomina! Tylko przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Film Nagranie z interwencji

Pobierz plik Nagranie z interwencji (format mp4 - rozmiar 11.17 MB)

Powrót na górę strony