Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli wprowadzić do obrotu ponad 150 kg narkotyków - akcja CBŚP i policjantów z Woli

Data publikacji 30.04.2024

Wynikiem wielomiesięcznej pracy policjantów CBŚP i KRP Warszawa IV jest zatrzymanie 16 osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu ponad 130 kg marihuany i 27 kg amfetaminy. Było to kolejne uderzenie w gang w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, w którym występuje łącznie 126 podejrzanych.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wyjaśniają sposób działania gangu narkotykowego. Według śledczych członkowie gangu w latach 2012-2018 zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że terenem ich działania była głównie Warszawa oraz jej najbliższa okolica.

Akcja przeprowadzona w ostatnim czasie była kolejnym uderzeniem w ten gang. W śledztwie łącznie występuje już 126 podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czy wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Śledczy zarzucają podejrzanym sprzedaż ponad tony narkotyków, wartych co najmniej pół miliona złotych.

Podczas ostatnich działań przeprowadzonych w Warszawie, Pułtusku, Sochaczewie oraz w powiecie warszawskim zachodnim, funkcjonariusze zatrzymali 16 osób. Tym razem mężczyźni są podejrzani o handel narkotykami, w szczególności marihuaną i amfetaminą, które były rozprowadzane głównie w Warszawie. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 130 kg marihuany i 27 kg amfetaminy. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli amunicję oraz narkotyki, m.in. marihuanę, amfetaminę i mefedron.

Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(CBŚP / kc)

Powrót na górę strony