Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi i wytwórnię marihuany

Data publikacji 06.05.2024

Policjanci z Wydziału Antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel narkotykami. 24 kwietnia przeprowadzili skuteczną akcję, której efektem było rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą konopi indyjskich oraz produkcją marihuany na dużą skalę.

W ramach śledztwa przeprowadzonego przez policjantów wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu oraz prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach natrafiono na działalność zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich, produkcją marihuany oraz handlem narkotykami.

Członkowie grupy działali na terenie miejscowości Stęszew, gdzie ukryta była imponująca plantacja konopi indyjskich w jednej z hal przemysłowych. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znajdowały się setki roślin w ostatnim stadium wzrostu. Cała plantacja była wyposażona w zaawansowany technologicznie system nawadniania, oświetlenia, nawożenia i wentylacji.

Dzięki skoordynowanej akcji policjantów z KWP w Poznaniu oraz Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu zatrzymano trzech podejrzanych, którzy odpowiadają za prowadzenie tej nielegalnej działalności. Jednak to nie koniec sukcesów funkcjonariuszy. Podczas dalszych działań, w innym miejscu ujawniono kolejną plantację, tym razem w nieczynnym już budynku pieczarkarni.

Po zatrzymaniu podejrzanych sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Szamotułach, który na wniosek policji oraz prokuratury, aresztował podejrzanych. Policjanci cały czas współpracowali z Prokuratorami, aby doprowadzić sprawę do końca.

W wyniku akcji udało się zabezpieczyć nie tylko narkotyki, ale także sprzęt służący do ich produkcji, którego wartość szacuje się na ponad 650 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą poszukują kolejne osoby zamieszane w tę sprawę.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony