Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych

Data publikacji 06.05.2024

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. W ciągu minionego weekendu policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali pięciu takich kierowców. Na drodze krajowej nr 19 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym, który wyprzedził nieoznakowany radiowóz na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Zawodowy kierowca za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

W miniony weekend policjanci radzyńskiej drogówki ujawnili pięciu kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W piątek funkcjonariusze patrolujący drogę K-63 zarejestrowali poczynania 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który kierując samochodem osobowym marki Peugeot jechał z prędkością 103 km/h.

Następnego dnia funkcjonariusze w trakcie realizacji zadań ujawnili kierującego bmw, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 101 km/h.

Niedziela również okazała się pracowita dla policjantów ruchu drogowego. W tym dniu mundurowi ujawnili również trzech kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Rekordzistą okazał się 67-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który podróżował motocyklem z prędkością 134 km/h. Wykroczenie zostało ujawnione przez mundurowych w Radzyniu Podlaskim na ulicy Wisznickiej. Motocyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Tego dnia w Żakowoli Radzyńskiej na DK-19 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Daf. 31-letni obywatel Białorusi wyprzedził nieoznakowany radiowóz na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Zawodowy kierowca za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, ten okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Nagranie z policyjnego wideorejestratora

Pobierz plik Nagranie z policyjnego wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 7.5 MB)

Powrót na górę strony