Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 24-latka, który kilkakrotnie ugodził nożem 30-latka

Data publikacji 07.05.2024

Tymczasowym aresztem został objęty 24-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, który w ubiegły piątek, 3 maja ugodził nożem 30-latka, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach sprawca został zatrzymany na jednej z posesji w gminie Wolbrom.

W piątek, 3 maja po godzinie 21.00, dyżurny wolbromskiego komisariatu przyjął zgłoszenie o rannym mężczyźnie. Według informacji do zdarzenia miało dojść na Rynku w Wolbromiu. Na miejsce dyżurny niezwłocznie skierował służby. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję zastali tam pogotowie, które udzielało pomocy rannemu 30-latkowi. Z ustaleń policjantów wynikało, że 24-latek wsiadł do taksówki i przyjechał na wolbromski Rynek, gdzie z grupą znajomych przebywał pokrzywdzony. Mężczyzna podbiegł do 30-latka, a następnie zadał mu nożem kilka ciosów, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Ranny 30-latek został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do krakowskiego szpitala.

Policjanci szybko przystąpili do wyjaśniania okoliczności popełnionego przestępstwa. Ustalili rysopis sprawcy i świadków zdarzenia, weryfikując wszystkie informacje w tej sprawie. Rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. W efekcie podjętych czynności sprawca został zatrzymany przed godziną 23, w mieszkaniu na terenie gminy Wolbrom. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie pobrano krew do badania celem sprawdzenia, czy nie znajdował się on pod działaniem środków odurzających.

W niedzielę, 5 maja w Prokuraturze Rejonowej w Olkuszu mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Następnego dnia olkuski sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie / kc)

Powrót na górę strony