Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii – szczecińscy policjanci przybyli na czas i uratowali życie

Data publikacji 07.05.2024

Kolejny raz policjanci nie dopuścili do tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie. Tym razem mundurowi z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Szczecinie uratowali mężczyznę, który oddalił się z miejsca zamieszkania z myślami samobójczymi. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów zapobiegło tragedii.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego szczecińskiej komendy, podczas nocnej służby usłyszeli podany drogą radiową komunikat dotyczący mężczyzny, który ma zamiar popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali w okolice jednej z kładek dla pieszych. Był tam młody mężczyzna, który na widok mundurowych schował się za banerem reklamowym. Na miejscu obecni byli także inni policjanci, którzy rozmawiali z 21-latkiem. Mężczyzna był nietrzeźwy, cały czas powtarzał, że chce odebrać sobie życie. Na miejsce wezwano Załogę Ratownictwa Medycznego, która zabrała 21-latka do jednego ze szpitali.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, ze ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 12 12 12 –Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Jeżeli dzieje się cos złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(KWP w Sczecinie / sc)

Powrót na górę strony