Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych

Data publikacji 07.05.2024

Dziś na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie odbywają się wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji bierze udział 21 drużyn reprezentujących komendy miejskie i powiatowe lubelskiego garnizonu oraz Oddziału Prewencji Policji. Najlepsi policjanci będą reprezentować nasz garnizon na arenie ogólnopolskiej.

Film Film z eliminacji.

Pobierz plik Film z eliminacji. (format mp4 - rozmiar 16.35 MB)

Bardzo często podczas pełnionej służby policjanci podejmują interwencje, gdy dochodzi do zdarzeń, w których jest zagrożone jest ludzkie życie lub zdrowie. Wówczas liczy się każda sekunda, by pomóc drugiemu człowiekowi. Tylko znajomość i umiejętność zastosowania zasad udzielania pierwszej pomocy pozwoli na skuteczną pomoc drugiemu człowiekowi.

policjanci podczas udzielania pomocy

Wiemy też jak ważna jest szybka reakcja i właściwa ocena sytuacji, dlatego mundurowi regularnie doskonalą swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziś policjanci z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz  Oddziału Prewencji Policji biorą udział w eliminacjach do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych. Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania. W rywalizacji bierze udział 21 drużyn. Najlepsi policjanci będą reprezentować nasz garnizon na arenie ogólnopolskiej.

Podczas dzisiejszych eliminacji przeprowadzanych na terenie obiektów szkoleniowych KWP przy ul. Grenadierów, mundurowi muszą wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną.

policjanci podczas Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych

Pierwszy etap to test wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, drugi – konkurencja praktyczna rozgrywana na sali symulacji interwencji policyjnych. Patrole muszą wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas zainscenizowanych sytuacji połączonych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

max-width:100%; width:640px

Komisja sędziowska ocenia realizacje zadania na podstawie wielu aspektów, takich jak właściwa ocena sytuacji, podjęcie działań mających na celu przywrócenie oddechu i krążenia, monitorowanie stanu poszkodowanego oraz współpracę z oficerem dyżurnym.

Najlepsi policjanci będą wkrótce reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w czerwcu w Szkole Policji w Słupsku.

 

komisarz Anna Kamola

  • policjanci podczas Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych
  • policjanci podczas zawodów ratowników medycznych
  • policjanci podczas Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych
  • policjanci podczas Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych
  • policjant sprawdza zawodników turnieju

Pliki do pobrania

  • 22.34 KB
    Deskrypcja Filmu Wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych
Powrót na górę strony