Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mieszkańcom palącej się kamienicy

Data publikacji 08.05.2024

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w kamienicy przy ulicy Kościuszki w Toruniu. Policjanci, wspólnie ze strażakami, przeprowadzili sprawną ewakuację osób, które nie zdążyły opuścić budynku przed ich przybyciem lub nie były w stanie zrobić tego samodzielnie. W wyniku pożaru żaden z mieszkańców nie ucierpiał.

Wczoraj (7.05.2024) około godziny 17:30 dyżurny toruńskiej komendy został powiadomiony o pożarze jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Kościuszki w Toruniu. Na miejsce pilnie skierowano służby ratunkowe.

Pożar wybuchł na dachu i zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców kamienicy, dlatego mundurowi natychmiast zdecydowali o ewakuacji. Policjanci, wspólnie ze strażakami, weszli do zadymionego budynku i sprawdzili, czy wewnątrz pomieszczeń znajdują się osoby, które potrzebują pomocy. Część z nich zdołała sama opuścić kamienicę, części pomogli mundurowi. Jeden z policjantów, wspólnie z innym mężczyzną, pomógł wyjść na zewnątrz 90-letniej kobiecie z niepełnosprawnością. Łącznie ewakuowano 10 osób.

Śledczy z komisariatu na toruńskim Śródmieściu prowadzą postępowanie w sprawie sprowadzenia pożaru i wyjaśniają okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • wóz strażacki i radiowóz
  • wozy strażackie na miejscu pożaru i strażacy
  • radiowóz policyjny zaparkowany przy ulicy, w tle wozy strażackie
  • dwaj policjanci stoją na chodniku, w tle wozy strażackie przy budynku
  • wozy strażackie przy budynku oraz strażacy i policjant
  • na pierwszym planie policjant stojący na chodniku, w tle wozy strażackie przy budynku
Powrót na górę strony