Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 28-latek zatrzymany w pościgu

Data publikacji 08.05.2024

Kierujący fiatem został zatrzymany przez płockich policjantów po tym, jak w Wyszogrodzie, przekroczył dozwolona prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli płockiej grupie SPEED. Mężczyzna podczas pościgu uderzył w drzewo i kontynuował ucieczkę pieszo. Powód? Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek, 6 maja na celowniku płockiej grupy SPEED znalazł się kierujący fiatem, który w Wyszogrodzie, przekroczył dozwolona prędkość. Mężczyzna, pomimo wydawanych znaków i sygnałów przez mundurowych, nie miał jednak zamiaru zatrzymać się do policyjnej kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kilka kilometrów dalej uciekinier, myśląc, że zgubi policyjny patrol, chciał wjechać do lasu i uderzył w drzewo.

Dzięki skoordynowanym działaniom dalszą pieszą ucieczkę po chwili udaremnili mu mundurowi. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Posiadał jednak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wielokrotną jazdę bez uprawnień.

28-latek usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / kc)

Film Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 28-latek zatrzymany w pościgu

Pobierz plik Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 28-latek zatrzymany w pościgu (format mp4 - rozmiar 8.71 MB)

Powrót na górę strony