Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęsliwy finał poszukiwań dwóch zaginionych chłopców

Data publikacji 09.05.2024

W środę około godziny 3.00 pracownik ochrony zauważył na dworcu kolejowym w Dęblinie dwóch chłopców. Jak się okazało byli to 10 i 11-latek, których zgłoszono zaginiecie. Dzięki właściwej postawie mężczyzny, który powiadomił służby o nietypowej sytuacji, chłopcy bezpiecznie powrócili do swojego miejsca pobytu.

W środę, 8 maja 2024 r. w nocy około godziny 3.00 dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony, który zauważył dwóch młodych chłopców na dworcu kolejowym w Dęblinie, którzy próbowali schować się w toalecie.

Na miejsce skierowano patrol policji, który ustalił, że dwaj chłopcy  wieku 10 i 11-lat są poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie, gdzie zgłoszono ich zaginięcie. Dęblińscy policjanci zaopiekowali się chłopcami do przyjazdu funkcjonariuszy z KPP w Garwolinie.

Dzięki właściwej reakcji i szybkiemu powiadomieniu służb o nietypowej sytuacji jaką zauważył pracownik ochrony dęblińskiego dworca kolejowego, odnaleziono zaginionych chłopców, którzy powrócili bezpiecznie do swojego miejsca pobytu.

Pamiętajmy, że nasza właściwa postawa i reakcja na sytuacje jakich jesteśmy świadkami może komuś uratować życie i zdrowie. Postawa pracownika ochrony pokazuje, że tworzymy prawdziwe obywatelskie społeczeństwo, na które zawsze możemy liczyć.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony