Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja Lubelska na Targach „Militaria”

Data publikacji 10.05.2024

Od dzisiaj do niedzieli trwają Targi pod hasłem „Militaria”. To największe wydarzenie miłośników broni palnej, obronności i militariów. Oprócz wykładów na temat survivalu i sposobów radzenia w sytuacjach kryzysowych odbywają się pokazy broni i sprzętu prezentowanego przez wystawców z terenu całego kraju. Swoje zbiory prezentuje też Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Oznakowane radiowozy policji.

Trwa zlot Miłośników Broni, Militariów i Survivalu „Militaria”, który odbywa się na Targach Lublin. Wydarzenie rozpoczęły wojewódzkie obchody „Dnia Kadeta” wraz z pokazem  musztry paradnej kadetów. Ponadto na scenie odbyło się spotkanie z Pawłem Szlendakiem (Partyzanci Lubelszczyzny), który opowiedział o tajnikach sztuki przetrwania, by zapewnić niezbędną wiedzę do radzenia sobie w najtrudniejszych warunkach.

Policjanci pokazują wyposażenie jakim dysponują w codziennej służbie.

Podczas Targów  można obejrzeć  jednostki broni prezentowanej przez kolekcjonerów i wystawców z terenu całego kraju. Prezentują się też jednostki wojskowe Sił Zbrojnych RP ze swoim nowoczesnym ciężkim sprzętem wojskowym oraz uzbrojeniem i wyposażeniem żołnierzy. Odbywają się również wystawy Grup Rekonstrukcji.

Widzowie na targach robią zdjęcia pojazdom wojskowym.

W wystawie bierze udział również Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Prezentujemy zarówno najnowsze pojazdy i broń, jak i zabytkowe eksponaty z zasobów Izby Pamięci.  Izba Pamięci znajduje się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W jej zasobach znajdują się m.in. sprzęt techniki biurowej, sprzęt kwaterunkowy, medyczny, łączności, uzbrojenia i kulturalno-oświatowy. Dodatkowo wszystkim zainteresowanym policajnci udzielają informacji i porad na temat zasad rekrutacji do Policji oraz zachęcają do wstąpienia w szeregi naszej formacji.

Policjanci pokazują wyposażenie jakim dysponują w codziennej służbie.

Izba Pamięci - Sala Tradycji powstała w 2010 roku i przez 9 lat funkcjonowała w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji  w Lublinie. Oficjalnie została otwarta dla zwiedzających 23 września 2019 roku w budynku szóstego Komisariatu Policji w Lublinie przy ulicy Gospodarczej 1B. Wystawę można zobaczyć na drugim piętrze oraz w garażu, gdzie znajdują się samochody zabytkowe oraz motocykle.

podkomisarz Kamil Karbowniczek

  • Oznakowany radiowóz policji.
  • Oznakowany motocykl policji.
  • Policjant pokazuje oznakowany motocykl policji.
  • Uczniowie szkół i żołnierze oglądają stoisko policyjne.
  • Pracownik policji Zbigniew Skrzypek pokazuje umundurowanie jakie mieli kiedyś policjanci.
  • Dziecko siedzi na motocyklu oznakowanym policji.
  • Robot pirotechniczny policji oraz strój jaki używają kontrterroryści przy pracy z materiałami wybuchowymi.
  • Policjanci pokazują wyposażenie jakim dysponują w codziennej służbie.
  • Dziecko siedzi na motocyklu oznakowanym policji.
Powrót na górę strony