Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i bezzwłoczne podjęcie działań" - podziękowania dla funkcjonariuszy KPP w Łobzie

Data publikacji 13.05.2024

W piątkowe popołudnie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie insp. Leszka Nowaka wpłynęły podziękowania od rodziny zaginionego, który został odnaleziony przez łobeskich policjantów w poniedziałkowy poranek dnia 6 maja 2024 roku.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie w dniu 5 maja br. otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego, schorowanego mieszkańcy Łobza, który wyszedł z mieszkania o godzinie 18:00 i nie powrócił do niego do późnych godzin wieczornych. W związku z powyższym łobescy policjanci wspólnie ze strażakami PSP w Łobzie, OSP Zagórzyce oraz OSP Bonin, natychmiastowo podjęli działania poszukiwawcze, patrolując ulice miasta, drogi wyjazdowe oraz obszary leśne. Trud i poczyniona praca przyniosła skutki, w wyniku czego łobescy policjanci w godzinach nocnych odnaleźli mieszkańca Łobza, udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali rodzinie.

W życiu mogą się zdarzyć różne sytuacje i nikt nie powinien pozostawać obojętny na los drugiego człowieka. Widząc osobę ubraną nieadekwatnie do pory roku lub osobę, która sprawia wrażenie zdezorientowanej, powinniśmy od razu zareagować. Zwracajmy uwagę również na osoby znajdujące się w trudnym położeniu, bez odpowiedniego schronienia, a także osoby śpiące na ławkach. Wystarczy jeden telefon pod numer  alarmowy 112 i być może w ten sposób uratujemy czyjeś życie. Nie bądź obojętny!

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony