Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzcy policjanci ze sportową pasją

Data publikacji 13.05.2024

Na co dzień służą w VIII Komisariacie Policji w Łodzi, a w czasie wolnym… biegają. Mowa o policjantach, którym nie straszne są ekstremalne wyzwania – udowodnili to biorąc udział w 24 - godzinnym biegu UltraPark Weekend.

Bieg 24-godzinny to rodzaj ultramaratonu, podczas którego zawodnicy dążą do przebiegnięcia jak największej odległości po wyznaczonej trasie.

W sobotę, 11 maja 2024 roku podczas zmagań UltraPart Weekend w Pabianicach na linii startu stanęli policjanci z łódzkiej komendy: aspirant Sebastian Grabarczyk, podkomisarz Natalia Popowska oraz starszy posterunkowy Agata Jurowska. Po raz kolejny funkcjonariusze udowodnili, że nie straszne są im ekstremalne wyzwania. Bieg ukończyli z wynikiem ponad 100 kilometrów.

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Łodzi bieganie traktują jako formę relaksu oraz istotny element w dbaniu o zdrowie. Na swoim „koncie” mają wiele sukcesów między innymi:

Podkomisarz Natalia Popowska: biega od wielu lat, co pozwala jej zachować doskonałą formę. Ogromnym sukcesem policjantki jest udział w półmaratonie górskim w Polanicy Zdrój, bieg w ultramaratonie 24-godzinnym oraz dwukrotny udział podczas maratonów DOZ w Łodzi.

Aspirant Sebastian Grabarczyk: brał czterokrotnie udział w maratonach, ukończył ultramaraton na dystansie 50 kilometrów, dwukrotnie uczestniczył w ultramaratonie 24-godzinny oraz pokonał bieg górski na dystansach 20 kilometrów. Swoją pasję dzieli z córką, która razem z nim startowała w biegu dla dzieci. Ponadto licznie brał udział w biegach charytatywnych.

Starszy posterunkowy Agata Jurowska wzięła udział w 11 ultramaratonach. Największe osiągnięcia policjantki to ponad 135 kilometrów w ultramaratonie Leśna Doba oraz 3 miejsce w kategorii open kobiet, 3 miejsce w kategorii wiekowej w ultramaratonie UltraPark Weekend 2019 rok, 2 miejsce w sztafecie Setka na Stulecie w 2019 roku oraz 3 miejsce w sztafecie 4-osobowej w biegu 24-godziny w Ultra Park Weekend w 2023 roku.

Stróże prawa zgodnie przyznali, że bieganie sprawia im po prostu ogromną przyjemność. W momentach, gdy przychodzi kryzys i brakuje siły motywujące jest jedno… myśl, że na mecie są bliscy, którzy ich dopingują.

Policjanci są doskonałym przykładem, że służba w Policji nie koliduje w realizacji swoich pasji.

Życzymy kolejnych medali i gratulujemy wytrwałości i determinacji.

Chcesz zostać łódzkim policjantem? wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony