Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców

Data publikacji 14.05.2024

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu udaremnili konfrontacje pseudokibiców, którzy przed niedzielnym meczem pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, chcieli spróbować swoich sił w walce na pięści na polach pod Gnieznem. Wylegitymowano ponad 70 osób.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu koordynowali działania, które doprowadziły 12 maja do udaremnienia ustawki pseudokibiców drużyn Lecha Poznań i ŁKS Łódź przeciwko pseudokibicom Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec. Główna grupa osób przyjechała do Poznania pociągami specjalnymi. Natomiast część mężczyzn, którzy postanowili umówić się na bójkę, jechało prywatnymi samochodami.

Policjanci dzięki współpracy z poszczególnymi komendami powiatowymi na bieżąco monitorowali trasę przejazdu. Grupa pseudokibiców ostatecznie zatrzymała się pod Gnieznem w pobliżu drogi S5. Wtedy na miejscu pojawili się policjanci, którzy wylegitymowali 72 osoby. Nie znaleziono przy nich żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Spotkanie z policjantami skutecznie zniechęciło pseudokibiców do konfrontacji. Nie doszło do żadnych incydentów.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony