Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie policjantki w czasie wolnym od służby zatrzymały nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 14.05.2024

Policjantki Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego naszej szkoły asp. szt. Dorota Dziubek i st. asp. Elżbieta Sęktas w czasie wolnym od służby pomogły zatrzymać pijanego kierowcę.

W piątek, 10 maja w godzinach popołudniowych na odcinku drogi krajowej nr 92 od autostrady A1 w kierunku Kutna samochód, którym podróżowały nasze nauczycielki policyjne został wyprzedzony przez osobowego seata na odcinku, na którym obowiązywał zakaz wyprzedzania. Po zakończeniu tego manewru kierujący pojazdem mężczyzna wjechał niebezpiecznie blisko przed samochód policjantek, zmuszając do gwałtownego hamowania.

Widząc niebezpieczne zachowania kierowcy policjantki wezwały patrol i próbowały uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy, ale ten nie reagował. Mężczyzna kontynuował jazdę, dlatego funkcjonariuszki postanowiły podążać za pojazdem, który dotarł aż na parking podziemny w Kutnie.

Gdy miejscowi policjanci dotarli na miejsce i zbadali mężczyznę alkomatem, okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu, w związku z czym zatrzymano mu prawo jazdy.  

Pamiętajmy o zasadzie „Piłeś? Nie jedź!”. Niech każdy szczęśliwie dojedzie do celu podróży. Bądźmy odpowiedzialni.

(SP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony