Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6-latek przewieziony do szpitala pod eskortą policji

Data publikacji 14.05.2024

Służba w policji bywa nieprzewidywalna i często wymaga podejmowania szybkich decyzji. Po raz kolejny przekonali się o tym policjanci kluczborskiego ruchu drogowego. Podczas weekendu majowego pomogli dotrzeć do szpitala mamie z 6-letnim dzieckiem, które podczas zabawy uległo wypadkowi. W tej sytuacji nie było chwili na wahanie i wątpliwości. Dzięki szybkiej reakcji policjantów chłopiec szybko otrzymał pomoc medyków.

Do tego zdarzenia doszło podczas weekendu majowego. Do patrolu ruchu drogowego, pełniącego służbę w  Byczynie, podjechała roztrzęsiona kobieta, informując policjantów, że jej 6-letni syn chwilę wcześniej uległ poważnemu wypadkowi. Z relacji kobiety wynikało, że chłopiec podczas zabawy mocno uderzył się w głowę i potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. Sytuacja była poważna, gdyż z dzieckiem zaczął być utrudniony kontakt.

Post. Ewelina Kiełbus oraz sierż. Tomasz Kocowicz zareagowali błyskawicznie, podejmując decyzję o pilotażu samochodu z chłopcem. Używając sygnałów uprzywilejowania, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa umożliwili matce z dzieckiem szybki przejazd do szpitala w Oleśnie.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i sprawnemu pilotażowi, 6-latek w porę trafił do szpitala, gdzie natychmiast została mu udzielona pomoc lekarska. Na szczęście zdrowiu i życiu dziecka już nic nie zagraża.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony