Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przez balkon wynieśli kobietę z palącego się mieszkania

Data publikacji 14.05.2024

W Ełku w odpowiedzi na zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań, na miejsce jako pierwszy dotarł policyjny patrol. Gdy funkcjonariusze dowiedzieli się, że w mieszkaniu, z którego wydobywał się dym, może przebywać kobieta potrzebująca pomocy, wyważyli drzwi od balkonu i weszli do środka. Policjanci w gęstym dymie odnaleźli kobietę i natychmiast wynieśli ją na zewnątrz.

W piątek, 10 maja policjanci pełniąc służbę patrolową, zostali powiadomieni o pożarze w mieszkaniu na parterze w bloku w Ełku. Policyjny patrol, w skład którego wchodzili sierż. Bartosz Karpienko i post. Weronika Demczuk, jako pierwszy dotarł na miejsce zgłoszenia.

Drzwi palącego się mieszkania były zamknięte. Policjanci uzyskali informację, że mieszka tam niepełnosprawna kobieta. Podejrzewając, że potrzebuje natychmiastowej pomocy policjanci wyważyli zamek kraty wejściowej na balkon i używając siły otworzyli uchylone drzwi balkonowe.

W środku było silne zadymienie i gęsty dym utrudniał zlokalizowanie właścicielki. Na szczęście policjantom szybko udało się ją odnaleźć leżącą na ziemi. Była przykryta palącą się kołdrą elektryczną. Policjanci usunęli palący się materiał i wynieśli kobietę na rękach przez balkon na zewnątrz. Kobieta była oszołomiona i logiczny kontakt z nią był utrudniony.

Została przekazana pod opiekę ratownikom medycznym, pożar dogasili strażacy.

Szybkie i profesjonalne działania policjantów uchroniły kobietę przed większym nieszczęściem, a być może utratą życia.

W takich sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia każda sekunda ma znaczenie. Policjanci muszą wykazywać się zdecydowaniem w działaniu, opanowaniem i profesjonalizmem.

(KWP w Olsztynie / kc)

Powrót na górę strony