Aktualności

Podziękowania dla dzielnicowych z Nura za pomoc przy ratowaniu zwierząt z pożaru

Data publikacji 15.05.2024

Dzielnicowi z nurskiego posterunku Policji sierż. szt. Artur Antoniak i sierż. szt. Arkadiusz Plewnicki pomagali właścicielom w ratowaniu zwierząt z płonącej obory. Teraz do ostrowskiej komendy wpłynęło pismo z podziękowaniem dla policjantów za ich pomoc.

30 kwietnia przed południem policjanci z nurskiego posterunku Policji podczas patrolu okolicznych miejscowości zauważyli kłęby dymu świadczące o pożarze. Gdy funkcjonariusze jechali w kierunku unoszącego się dymu, dyżurny przekazał im informację o zgłoszonym pożarze w miejscowości Godlewo-Warsze (gmina Nur). Na miejscu zgłoszonej interwencji okazało się, że ogniem objęta jest obora ze zwierzętami (krowami i cielętami). Policjanci nie wahali się i ruszyli do pomocy. Wspólnie z właścicielami i sąsiadami wyprowadzali zwierzęta z płonącej obory. Część zwierząt udało się uratować. Obecna na miejscu straż pożarna po zakończonej akcji gaśniczej stwierdziła, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

We wtorek (14 maja) do ostrowskiej komendy złożono podziękowania dla dzielnicowych sierż. szt. Artura Antoniaka o sierż. szt. Arkadiusza Plewnickiego od mieszkanki gminy Nur za ich bohaterską postawę. Policjanci nie zważając na niebezpieczeństwo, pomagali właścicielom, ratując zwierzęta z płonącej obory.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

zdjęcie listu z podziękowaniami dla policjantów

Powrót na górę strony