Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencja w sprawie zaniedbanych psów

Data publikacji 16.05.2024

Raciborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z OTOZ Animals oraz przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego natrafili na terenie prywatnej posesji na bardzo zaniedbane psy. Zwierzęta zostały interwencyjnie odebrane właścicielowi. Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, grozi kara do 3 lat więzienia.

Raciborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Kornowac mogą znajdować się zaniedbane psy. W tej sprawie policjanci podjęli niezbędne działania.

Wczoraj, 15 maja wspólnie z OTOZ Animals oraz przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, pojechali do wskazanego gospodarstwa. Na miejscu okazało się, że przebywające tam psiaki utrzymywane były w fatalnych warunkach. Były brudne i wycieńczone, a ich stan wymagał natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Według lekarza zwierzęta utrzymywane były w stanie zagłodzenia, nieleczonych chorób i w niewłaściwym pomieszczeniu oraz nie miały zapewnionych warunków zgodnie z ich potrzebami. Psy znajdowały się w różnych pomieszczeniach, a także w koszu na pranie, a nawet w... piekarniku.

23 psy zostały odebrane właścicielom, ponieważ ich stan oraz warunki, w jakich przebywały, zagrażały ich życiu i zdrowiu.

Policjanci, w związku z wszczętym postępowaniem, przeprowadzili czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczyli niezbędne dla postępowania dowody. Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, grozi kara do 3 lat więzienia.

Pamiętaj!

Jeśli masz informacje o niewłaściwym traktowaniu zwierząt na przykład poprzez ich przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, skontaktuj się z nami. Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za którego pośrednictwem istnieje możliwość wskazania obszaru, na którym dochodzi do różnych zdarzeń.

(KWP w Katowicach / kc)

Powrót na górę strony