Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na Noc Muzeów

Data publikacji 16.05.2024

W tym roku Noc Muzeów przygotowana przez Komendę Główną Policji odbędzie się w godzinach 18.00 - 22.00. Oczywiście w sobotę 18 maja.

Atrakcje zlokalizowane będą w dwóch miejscach. Na parkingu przy ulicy Broniwoja po północnej pierzei gmachu KGP prezentowana będzie współczesna twarz formacji. Stoiska wystawią biura komendy głównej. Nie zabraknie oczywiście funkcjonariuszy z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA ze sprzętem, których prezentacja zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Biuro Koordynacji Postępowań Kwalifikacyjnych i Szkolenia Policji KGP przygotuje stoisko promujące służbę w naszej formacji. Będzie można zobaczyć mobilny posterunek, radiowozy i motocykle z Komendy Stołecznej Policji oraz obejrzeć z bliska wyposażenie funkcjonariusza z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. 

Historyczna część prezentacji zlokalizowana będzie na terenie obiektu przy ul. Orkana, dokładnie po przeciwnej stronie gmachu KGP, czyli od jego południowej elewacji. To tu na zewnątrz będzie można podziwiać motocykle wykorzystywane kiedyś w służbie, milicyjną nyskę czy zrekonstruowaną przedwojenną łódź policyjną. To tu będą grać muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Wewnątrz budynku na gości będą czekały wystawy: o policyjnych sportowcach, którzy na przestrzeni lat 1924- 2020 brali udział w igrzyskach olimpijskich, o historii oraz tradycji Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego oraz o komisarzu Władysławie Góreckim. Na trzech telebimach wyświetlane będą filmy przedstawiające różne aspekty historii formacji.

Nie zabraknie stoiska Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz konkursów z nagrodami dla zwiedzających. Rekonstruktorzy policyjni zaprezentują mundury sprzed lat oraz odegrają scenki rodzajowe obrazujące służbę przedwojennych funkcjonariuszy. Atrakcją będzie na pewno zainscenizowany gabinet Komendanta Głównego Policji Państwowej z okresu międzywojnia. Rekonstruktorki policyjne opowiedzą o przedwojennej policji kobiecej, której setny jubileusz będziemy obchodzić w przyszłym roku.

Co jeszcze Komenda Główna Policji przygotowała dla gości 18 maja najlepiej przekonać się osobiście przychodząc tu w najbliższą sobotę w godzinach 18.00 - 22.00. Serdecznie zapraszamy.

(P. Ost.)

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony