Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stop agresji drogowej!

Data publikacji 16.05.2024

W 2018 roku, czyli w pierwszym roku funkcjonowania warmińsko-mazurskiej skrzynki mailowej „Stop agresji drogowej”, na jej adres wpłynęło 197 zgłoszeń. Pięć lat później ta liczba była już zdecydowanie większa i przekroczyła 1000. Publikujemy jedno z nagrań, które trafiło do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Do najczęstszych zachowań kierowców, które wypełniają znamiona agresji drogowej należą m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie lub jego utrudnianie, tamowanie ruchu i celowe wyhamowywanie innych kierowców, nieustąpienie pierwszeństwa i utrudnianie włączania się do ruchu, jazda „na zderzaku”, nieuzasadnione używanie świateł i sygnałów dźwiękowych, nieustępowanie pierwszeństwa pieszym oraz wulgarne odzywki, czy nawet bezpośrednia agresja fizyczna. Tacy kierowcy zapominają, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo na drodze jest wspólną sprawą wszystkich jej użytkowników. Dzięki temu jest coraz mniejsze przyzwolenie na łamanie przepisów drogowych.

Poniżej prezentujemy jedno z wykroczeń nagranych przez użytkownika drogi. Tylko jego szybka reakcja i opanowanie sprawiły, że nie doszło do tragedii.

W tej sprawie postępowanie zostało zakończone mandatem karnym w wysokości 2000 zł.

(KWP w Olsztynie / mw)

Film Stop agresji drogowej!

Pobierz plik Stop agresji drogowej! (format mp4 - rozmiar 17.3 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony