Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z sercem - spotkanie na oddziale onkologii dziecięcej

Data publikacji 17.05.2024

Wczoraj Oddział Onkologii Dziecięcej w Szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie odwiedzili aspirant sztabowy Przemysław Skoneczny, sierżant Filip Lesner oraz sierżant Dawid Komorowski - policjanci z 3 Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie jednocześnie będącymi członkami Klubu HDK PCK przy OPP w Szczecinie, którzy zorganizowali specjalne spotkanie dla małych pacjentów.

Policjanci z własnej inicjatywy, wspierani przez Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego aspiranta sztabowego Mariana Boguszyńskiego przygotowali niespodzianki dla podopiecznych odwiedzonego Oddziału. Funkcjonariusze pokazali dzieciom radiowóz policyjny oraz zaprezentowali sprzęt specjalistyczny wykorzystywany podczas zabezpieczeń.

Na twarzach małych wojowników zagościły szerokie uśmiechy, kiedy policjanci wręczali im przygotowane upominki. Spotkanie z funkcjonariuszami, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo obywateli, było dla dzieci wyjątkowym wydarzeniem, pełnym radości i wzruszeń.

- „To było niezwykłe doświadczenie zarówno dla nas, jak i dla dzieci. Chcieliśmy wnieść trochę radości w ich codzienność i pokazać, że pamiętamy o nich w trudnych chwilach” – mówił sierż. Filip Lesner.

- "Nasza wizyta to dowód na to, że policjanci nie tylko pilnują porządku, ale także mają wielkie serca i chętnie angażują się w pomoc potrzebującym” – dodał sierż. Dawid Komorowski.

Takie inicjatywy pokazują, że małe gesty mogą mieć ogromne znaczenie, a wsparcie i obecność mogą przynieść dzieciom nadzieję i radość w walce z chorobą.

(KWP w Szczecinie)

  • grupa dzieci i policjanci
  • Policjant z dzieckiem w radiowozie policyjnym
  • policjanci na korytarzu szpitala rozmawiają z kobietą
  • trzej policjanci i dziecko, które ma na głowie założony kask
  • dziecko na wózku, obok niego dwaj policjanci
  • policjant stoi razem z dziewczynką, oboje mają uniesiony kciuk do góry
Powrót na górę strony