Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapadł wyrok sądowy za publiczne pochwalanie zabójstwa dwóch policjantów

Data publikacji 17.05.2024

W Internecie jest miejsce na wolność słowa, ale również jest odpowiedzialność za zamieszczane treści. Zapomniał o tym 40-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który korzystając z portalu społecznościowego, na swoim profilu oraz innej osoby, zamieszczał posty i komentarze, w których pochwalał popełnienie zabójstwa funkcjonariuszy Policji, a także znieważał policjantów z powiatu suskiego.

Pod koniec 2023 roku, na jednym z portali społecznościowych za pomocą środków masowego przekazu 40-letni mężczyzna zamieszczał publicznie treści, w których pochwalał popełnienia przestępstwa zabójstwa funkcjonariusza Policji, a także wskazując z imienia i nazwiska policjantów, znieważał ich w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Mężczyzna został zatrzymany przez suskich policjantów oraz funkcjonariuszy z CBZC w Krakowie. Jego sprawą najpierw zajęli się policjanci i prokurator, a następnie sąd.

Prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej na oskarżonego 40-latka nałożono karę ograniczenia wolności jednego roku i sześciu miesięcy z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze czasu 30 godzin w stosunku miesięcznym, nawiązkę w wysokości 10 000 zł na cel społeczny tj. „Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach” oraz podanie treści wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Warto przypomnieć, że znieważenie może przybierać różne formy, począwszy od obraźliwych komentarzy aż po groźby czy ataki personalne. Każdy ruch internauty pozostawia ślad, a wirtualna anonimowość i pozorna swoboda może narazić na odpowiedzialność karną.

(KWP w Krakowie / kc)

Powrót na górę strony