Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymali 54-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa w tzw. recydywie. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W środę, 15 maja w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie, iż w jednym z mieszkań doszło do szarpaniny pomiędzy znajomymi, podczas której ktoś został zaatakowany nożem. Na miejscu mundurowi zastali mężczyznę z raną kłutą w okolicach szyi. W mieszkaniu była też kobieta oraz 54-latek, którzy spożywali alkohol z poszkodowanym.

Z uwagi na upojenie alkoholowe uczestników spotkania stróże prawa mieli trudności z ustaleniem przebiegu zdarzenia. Zastane osoby ciągle zmieniały wersje.

Rannego 40-latka załoga pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala. Starszy z mężczyzn i jego znajoma zostali zatrzymani przez mundurowych i trafili do policyjnego aresztu. Podczas wykonywanych czynności wyjaśniono, iż 40-latek został pchnięty nożem przez 54-latka.
Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to przestępstwo surowsza kara, ponieważ dopuścił się jej w tzw. recydywie. Decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

(KWP w Katowicach / kc)

Powrót na górę strony