Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miała się opiekować starszą schorowaną kobietą, a...

Data publikacji 20.05.2024

Lubańscy dzielnicowi zatrzymali 35-latkę podejrzaną o kradzież pieniędzy. Mieszkanka powiatu lubańskiego, poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne, miała bezinteresownie opiekować się starszą kobietą. Jednak w rzeczywistości „opieka” kosztowała schorowaną 79-latkę 60 tysięcy złotych, które zatrzymana po prostu ukradła seniorce. Teraz sprawą 35-latki zajmie się lubański sąd. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu na jednej z ulic miasta zatrzymali 35-latkę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze ponad 180 dni za popełnione wcześniej przestępstwa. Kobieta podczas zatrzymania zachowywała się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy. Jak się szybko okazało, kolejny raz skutecznie zadziałała policyjna intuicja. W trakcie przeszukania podręcznej torebki zatrzymanej funkcjonariusze znaleźli bowiem saszetki ze znaczną ilością gotówki i kartę ambulatoryjną z placówki medycznej zawierającą dane innej osoby. Dociekliwi dzielnicowi rozpoczęli w tej sytuacji dalsze czynności.

Wraz z 35-latką udali się pod adres właścicielki wspomnianej karty. Na miejscu zastali schorowaną i wymagającą opieki 79-latkę. Podczas rozmowy z seniorką usłyszeli od niej, że zatrzymana kobieta jest pielęgniarką, która od kilku miesięcy się nią opiekuje. Dalsze działania podjęte przez policjantów pozwoliły im ustalić, że 35-latka „opiekując się” starszą kobietą, systematycznie okradała ją z jej oszczędności. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 60 tysięcy złotych.

Zatrzymana trafiła do lubańskiej komendy powiatowej, gdzie usłyszała zarzut kradzieży. Teraz sprawą 35-latki zajmie się lubański sąd. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Powrót na górę strony