Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekarz-łapówkarz za kratami

Data publikacji 26.07.2006

Kolejny lekarz radomskiej służby zdrowia zatrzymany. Jest podejrzewany o przyjmowanie łapówek.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 25 lipca 55-letniego chirurga. Mężczyzna jest podejrzany o przyjmowanie łapówek w zamian za poświadczanie nieprawdy w sporządzanej przez niego dokumentacji medycznej. Dokumentacja ta była podstawą do ubiegania się o świadczenia rentowych z ZUS Oddział w Radomiu.

Lekarz wydawał zaświadczenia dotyczące nieistniejących schorzeń, które np. w przyszłości mogłyby kwalifikować się do leczenia operacyjnego.

Dziś zatrzymany mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Śledztwo w sprawie radomskiego ZUS jest prowadzone od 18 listopada 2004r. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

W toku śledztwa potwierdzono, że grupa osób, w tym pracowników ZUS Oddział w Radomiu, uczestniczyła w przekazywaniu korzyści majątkowych lekarzom orzecznikom ZUS od osób zainteresowanych wyłudzeniem świadczeń rentowych. Ustalono także, że korzyści majątkowe przekazywały również osoby faktycznie chore, którym takie świadczenia i tak się należały. Zebrany dotychczas materiał dowodowy potwierdza przekazanie korzyści majątkowych w co najmniej 100 przypadkach, co świadczy o dużej skali działalności wymienionej grupy osób.

Dotychczas w sprawie przedstawiono zarzuty 40 podejrzanym, w tym :

11 lekarzom orzecznikom ZUS Oddział w Radomiu przyjmującym korzyści majątkowe w zamian za wydanie osobom zainteresowanym korzystnych orzeczeń o niezdolności do pracy będących podstawą uzyskania świadczeń rentowych,
14 lekarzom poświadczającym w zamian za przyjmowane korzyści majątkowe nieprawdę w wystawianych zaświadczeniach lekarskich,
15 osobom uczestniczącym w procederze w charakterze pośredników, w tym:
7 pracownicom ZUS Oddział w Radomiu,
4 pielęgniarkom radomskich placówek służby zdrowia.

Powrót na górę strony