Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Jawora zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w strzelaniu

Data publikacji 21.05.2024

Funkcjonariusze z Jawora odnieśli sukces w strzelectwie policyjnym. W miniony weekend podczas Mistrzostw Polski w strzelaniu w Szkole Policji w Katowicach jaworski funkcjonariusz asp. szt. Rafał Sokołowski zdobył drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej jaworscy funkcjonariusze zajęli V lokatę.

W miniony weekend w Szkole Policji w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelaniu. W turnieju tym wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze - asp. szt. Rafał Sokołowski, sierż. szt. Jakub Hołod oraz st. post. Andrzej Śmiłowski.

Występ na tych zawodach okazał się dla jaworskich funkcjonariuszy bardzo udany. Asp. szt. Rafał Sokołowski zajął drugie miejsce, zdobywając tym samym Puchar Komendanta Szkoły w Katowicach zdobywając 362 punkty.

Asp. szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym już blisko 20 lat. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Podczas XIII Samorządowej Gali Sportu organizowanej w Legnicy, pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, otrzymał tytuł Sportowca Roku 2023.

Podczas Mistrzostw Polski w strzelaniu policyjnym w klasyfikacji drużynowej udział wzięły 32 drużyny. Jaworscy funkcjonariusze, którzy reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu zajęli wysokie V miejsce.

Drużyna w składzie: asp. szt. Rafał Sokołowski, sierż. szt. Jakub Hołod oraz st. post. Andrzej Śmiłowski uzyskała łącznie 948 punktów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • wspólne zdjęcie zwycięzców
  • Zdjęcie dyplomu dla Rafała Sokołowskiego
  • trzej mężczyźni na podium stoją na stopniu dla zwycięzców I miejsca
  • tarcza strzelecka
Powrót na górę strony