Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy policjanci pomogli wymienić urwane koło w samochodzie

Data publikacji 22.05.2024

„Pomagamy i chronimy” - to jedna z podstawowych zasad, która na co dzień przyświeca policjantom. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, w czasie drogi na strzelnicę pomogli młodej kobiecie, która miała problem z samochodem. Po wymianie uszkodzonego koła pani mogła bezpiecznie ruszyć w dalszą drogę.

Policjanci podczas codziennej służby maja do czynienia z różnymi interwencjami. Niektóre z nich są nietypowe, niemniej jednak każda taka sytuacja wymaga indywidualnego podejścia, a czasami zwykłej ludzkiej życzliwości oraz zainteresowania.

Tak też było w przypadku mundurowych z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie, którzy udowodnili, że niezależnie od charakteru zdarzenia chętnie ruszają z pomocą mieszkańcom Szczecina. Tym razem pomogli w wymianie urwanego koła w aucie.

Policjanci jadący na zajęcia, które miały odbyć się na strzelnicy zauważyli młodą kobietę, która stała przy swoim samochodzie, w którym przednie koło było urwane. Okazało się, że kierująca nie jest w stanie sama poradzić sobie z tym problemem i funkcjonariusze zaoferowali swoją pomoc.

Mundurowi: mł.asp. Patryk Żak, mł. asp. Marcin Kacprzak oraz mł.asp. Bartłomiej Wakuła sami pomogli wymienić koło na miejscu. Po kilkunastu minutach kobieta mogła bezpiecznie ruszać w drogę.

Kierująca bardzo była wdzięczna mundurowym za ich pomoc i  życzliwość.

(KWP w Szczecinie / kc)

  • policjanci pomagają kobiecie wymienić koło
  • policjanci wymieniają koło
  • policjanci pomagają kobiecie wymienić koło
  • trzy pasy. na środku jednego stoi samochód kobiety i za nim radiowóz
Powrót na górę strony