Aktualności

Pożar bloku w Radziejowie

Data publikacji 22.05.2024

Radziejowscy policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru, który wybuchł wczoraj w Radziejowie. Do sprawy zatrzymali 41-latka, podejrzewanego o podpalenie i czynną napaść z użyciem noża na interweniujących funkcjonariuszy.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj, 21 maja 2024 r. około 19:00 na ulicy Działkowej w Radziejowie. Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że pali się poddasze bloku.

Na miejscu policjanci dostali informację, że w klatce schodowej tego budynku jest mężczyzna, który biega z nożem i stwarza zagrożenie. Funkcjonariusze kilkukrotnie polecili mężczyźnie, aby odrzucił niebezpieczny przedmiot. Ten nie reagował, krzycząc ruszył na strażaka i policjantów z nożem w ręku.

Wtedy jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy, a następnie wspólnie ze strażakami obezwładnili agresora. Zatrzymany 41-latek był poparzony. Został przewieziony śmigłowcem pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem mundurowych.

Wstępnie policjanci ustalili, że zatrzymany jest mieszkańcem bloku i to on jest prawdopodobnym sprawcą podpalenia.

Pozostali mieszkańcy ośmiorodzinnego budynku nie odnieśli obrażeń.

Całą noc policjanci zabezpieczali teren zdarzenia, ustalali i przesłuchiwali świadków. Dziś trwają oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

Przyczynę, a także okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Powrót na górę strony