Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci włączyli się w organizację akcji krwiodawstwa

Krośnieńscy policjanci włączyli się w organizację akcji „Podziel się swoją krwią – uratuj życie”. Wydarzenie odbyło się w Iwoniczu-Zdroju i stanowiło doskonałą okazję do promocji idei honorowego krwiodawstwa.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Iwoniczu-Zdroju był gospodarzem akcji „Podziel się swoją krwią – uratuj życie”. Ponadto, w organizację przedsięwzięcia aktywnie włączył się lokalny samorząd oraz funkcjonariusze krośnieńskiej komendy. Celem kampanii było promowanie idei honorowego oddawania krwi.

Mobilne centrum krwiodawstwa zorganizowano na terenie budynku miejscowej przychodni zdrowia. Wszystkie osoby odwiedzające lecznicę, po wcześniejszej weryfikacji lekarskiej, miały możliwość oddania krwi. Ponadto, dla zainteresowanych zorganizowano punkt edukacyjny, gdzie można było uzyskać kompleksową informację dot. zasad krwiodawstwa.

Organizatorem akcji był SPZOZ Iwonicz-Zdrój z dyrektorem placówki Jackiem Makosiem, Urząd Gminy Iwonicz-Zdrój reprezentowany przez burmistrza Grzegorza Nieradkę, a także krośnieński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Komenda Miejska Policji w Krośnie i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Krośnie. Krośnieńską jednostkę reprezentowali wieloletni, honorowi dawcy krwi - insp. Leszek Buryła oraz asp. Wojciech Stefański.

Wybór terminu organizowanego przedsięwzięcia nie był przypadkowy. Nadchodzący okres wakacji to czas, w którym odnotowywana jest zwiekszona liczba zdarzeń drogowych i sezonowy spadek ilości honorowych krwiodawców. To właśnie dlatego, każda kropla krwi określana jest mianem "daru życia".

(KWP w Rzeszowie / sc)

  • policjant na zdjęciu przy stoisku krwiodawstwa z personelem PCK oddział Krosno
  • Dwaj policjanci na wspólnym zdjęciu z dyrektorem przychodni zdrowia i burmistrzem gminy
  • policjant podczas oddawania krwi
  • zebrana podczas akcji krwiodawstwa zapasy krwi
Powrót na górę strony