Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Międzyrzecza ugasili pożar i ewakuowali mieszkańców

Data publikacji 23.05.2024

W niedzielę, 19 maja około godziny 21 międzyrzeccy policjanci wykazali się odwagą i profesjonalizmem, ratując mieszkańców przed niebezpieczeństwem pożaru. Starszy sierżant Tomasz Leśniak oraz sierżant Łukasz Nisiewicz jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru, do którego doszło w bloku na terenie Międzyrzecza. Dzięki ich błyskawicznej reakcji udało się uniknąć potencjalnej tragedii i ugasić pożar.

Międzyrzeccy policjanci natychmiast przystąpili do działania, gdy tylko otrzymali zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na trzecim piętrze.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze weszli do zadymionego mieszkania, aby upewnić się, że nikt nie został w nim uwięziony. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń potwierdzili, że w mieszkaniu nie ma żadnych osób. Następnie, mimo trudnych warunków, przystąpili do gaszenia ognia, który rozprzestrzeniał się w kuchni. Zajęte ogniem były już kuchenka gazowa, okap oraz szafki. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji starszego sierżanta Leśniaka i sierżanta Nisiewicza, pożar został opanowany, zanim zdążył się rozprzestrzenić na inne części mieszkania.

Po ugaszeniu ognia policjanci ewakuowali pozostałych  mieszkańców budynku, zapewniając im bezpieczeństwo do czasu przybycia straży pożarnej. Łącznie ewakuowanych zostało 10 osób. Strażacy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia, przejęli dalsze czynności od policjantów, potwierdzając, że pożar został skutecznie ugaszony i nie stanowi już zagrożenia.

To nie pierwszy raz, kiedy międzyrzeccy policjanci: starszy sierżant Tomasz Leśniak oraz sierżant Łukasz Nisiewicz wykazali się wyjątkową odwagą i zaangażowaniem w ratowaniu ludzkiego życia. Już wcześniej ci funkcjonariusze uczestniczyli w akcjach ratowniczych, ratując ludzi z płonących budynków. Ich determinacja i gotowość do działania w sytuacjach kryzysowych zasługują na najwyższe uznanie. Starszy sierżant Tomasz Leśniak oraz sierżant Łukasz Nisiewicz po raz kolejny udowodnili, że policjanci są gotowi narażać swoje życie, aby chronić innych. Ich bohaterstwo i profesjonalizm są godne najwyższego szacunku i w pełni wpisują się w policyjne hasło „Pomagamy i chronimy”.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony