Aktualności

Dolnośląscy wodniacy, wracając z ćwiczeń udzielili pomocy uczestnikowi wypadku drogowego

Data publikacji 24.05.2024

Policjanci z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wracając z ćwiczeń, odbywających się na Zalewie Mietkowskim byli świadkami dachowania pojazdu osobowego. Funkcjonariusze niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jego uczestnikowi i wezwali na miejsce służby ratunkowe.

St. asp. Bartosz Marciniak i st. post. Jakub Radny policjanci z Komisariatu Wodnego w środę uczestniczyli w ćwiczeniach na Zalewie Mietkowskim. Podczas powrotu do swojej jednostki znajdującej się w stolicy Dolnego Śląska byli świadkami zdarzenia drogowego, w którym kierujący osobówką stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i doprowadził do jego dachowania.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania, zabezpieczając miejsce zdarzenia drogowego i udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy jego kierującemu. Po opatrzeniu ran policjanci kontrolowali stan poszkodowanego i wezwali na miejsce służby ratunkowe.

Policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo osoby biorącej udział w zdarzeniu, a także innych kierujących zabezpieczyli pojazd znajdujący się na boku.

Policjanci nawiązali kontakt z oficerem dyżurnym, informując go o całej sytuacji, stanie zdrowia uczestników i utrudnieniach na drodze powstałych w wyniku zdarzenia. Decyzją przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego kierujący osobową skodą został przewieziony do najbliższego szpitala.

Opisany przypadek po raz kolejny pokazuje, że policjantem jest się przez całą dobę, a reagowanie na sytuacje, kiedy ludzkie życie jest zagrożone, jest czymś naturalnym.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Powrót na górę strony